Metodyka

Zajęcia w Zielonej Krainie to przede wszystkim poszukiwanie i doświadczanie wszystkimi zmysłami.
Pracę z dziećmi opieramy na metodach aktywizujących. Uwielbiamy pracować projektem, i wspólnie z Dziećmi dążyć do nowych rozwiązań.


Naukę traktujemy jako proces całościowy, który ma być przede wszystkim dobrą zabawą.

Praktykujemy metodę Kids skills oraz I’m proud of You. Uważamy, że pozytywne, wspierające bodźce wpływają na dzieci właściwie - nie odwrotnie, dlatego w swojej pracy wykorzystujemy psychologię pozytywną.


Nauczyciel w procesie nauczania ma być przewodnikiem, ma współtowarzyszyć, doglądać, naprowadzać, a nie podawać gotowe rozwiązania. Dlatego chętnie wdrażamy Peer learning, Desing Thinking, Challenge Based Learning, Problem Based Learning, Coaching i tutoring edukacyjny.


Czerpiemy z planu daltońskiego. Istotna jest dla nas nauka wolności, swobody i odpowiedzialności, nauka samodzielności, współpracy oraz wyrażana własnego zdania. 

Zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne i językowe przeplatają się wzajemnie. Pracujemy zawsze całym ciałem pogłębiając doznania sensomotoryczne.


Sensoplastyka ®, Zajęcia z fizjoterapeutą, Ruch rozwijający, Arteterapia, Muzykoterapia, Bajkoterapia czy edukacja językowa stanowią spójną całość.


Podczas ćwiczeń słuchamy muzyki, malujemy stopami, opowiadamy bajki. Pokazujemy, nazywamy, smakujemy, testujemy po prostu PRZEŻYWAMY.

Język angielski

Naturalność, komunikacyjność i spiralność. To charakteryzuje nasz angielski.

 

Efekt „zanurzenia” w języku

Język to nie zbiór pojedynczych słówek przedstawionych na obrazkach. Liczą się zdania, teksty, dłuższe wypowiedzi i manipulowanie językiem.

 

Przygoda

Zabawy językowe: w piosenkach, wierszykach i historyjkach.

 

Bawimy się tym językiem. Towarzyszy nam podczas codziennych aktywności. Tańczymy z nim, malujemy, ćwiczymy, doświadczamy świata, opowiadamy bajki, myjemy ręce, jemy z nim.
 

Pracujemy licencjonowaną metodą Teddy Eddie.

 

Poradnik dla Rodziców

To książka, która poprowadzi przez naukę angielskiego maluszka. Wyjaśni, w jaki sposób wypatrywać pierwszych postępów dziecka i jak na nie wpłynąć. Ważnymi komponentami zestawu Teddy Eddie są: płyta z nagraniami oraz dostęp do aplikacji Plac Zabaw, gdzie znajdują słuchowiska w języku obcym oraz ćwiczenia.

Język francuski

W towarzystwie pluszowej żabki wyruszamy w podróż by poprzez zabawę poznawać słowa i zwroty, które towarzyszą dzieciom w codziennym życiu, np. nazwy kolorów, zwierząt, części ciała, środki transportu, jedzenia, członków rodziny i wiele innych.

 

Śpiewamy piosenki, rozpoznajemy zwierząt, udajemy samochody, szukamy kolorów, recytujemy krótkie wierszyki, tańczymy, bawimy się w gry i zabawy językowe: bingo, memory.

 

Eksperymentujemy, dotykamy i próbujemy. Wszystko po to by nauka przebiegała radośnie w przyjaznym otoczeniu budząc wyłącznie pozytywne emocje.

 

Zajęcia oparte są o rytuały, które dają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Słowa są wspierane ilustracjami, ruchem, rekwizytami, lub gestami. Materiał językowy jest wielokrotnie powtarzany i utrwalony w oparciu o autorskie karty pracy.

 

Metody pracy:

- metoda polisensoryczna, polegająca na angażowaniu wszystkich zmysłów dziecka: wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu
- metoda TPR, polegająca na reagowaniu całym ciałem, stymulująca obie półkule mózgowe
- metoda komunikacyjna, polegająca na aranżowaniu sytuacji w sposób najbardziej podobny do naturalnych sytuacji życiowych
- elementy rytmiki.

Metody pracy

Co jest dla nas ważne

© 2020 by Zielona Kraina. 

  • White Facebook Icon