top of page

O nas

Twoje Dziecko jest w dobrych rękach

Zróżnicowane przedszkole

Nasza wizja

Od przeszło 10 lat dokładamy wszelkich starań, by tworzyć świat, w którym Dzieci mogą czuć się bezpieczne, ważne i zrozumiane. Gdzie mogą być sobą ze wszystkimi swoimi emocjami. Gdzie otrzymują wsparcie i pomoc. Gdzie mogą być wolne i poznawać siebie.

 

W Zielonej Krainie każdy dzień to nowa przygoda. Czasami jest to spokojny rytm, czasami absolutnie artystyczny nieład. Nasz dzień to istny galimatias, którego scenariusz piszą dzieci.

Życie w zgodzie z naturą to przede wszystkich wspieranie dzieci w ich naturalnym rozwoju. Szanujemy indywidualizm każdego dziecka, rozumiemy, że każda zmiana w ich życiu dzieje się w swoim tempie.

 

Wspieramy ich w tym, nie narzucając momentu, w którym ma się to zadziać. To dzieci są ekspertami swoich potrzeb, a my towarzyszami i ostoją.


Natura jest dla nas inspiracją. Doskonale obrazuje proces wzrostu dzięki pielęgnacji i wspierania bez konieczności ingerencji w jej korzenie.


Świat, w których żyją nasze dzieci jest dla nas ogromnie ważny, dlatego dbamy o otoczenie, sadzimy kwiaty, warzywa, owoce, dbamy o nasz żłobkowy kącik hygge.


Zależy Nam na tym, by Maluchy czuły się tu bezpiecznie, było radosne i szczęśliwe, a Państwo ze spokojem mogli wykonywać codzienne obowiązki.


Co tak naprawdę się tu dzieje? Tańczymy, śpiewamy, gramy, malujemy, czytamy bajki, rozmawiamy, spędzamy czas w ogrodzie, odpoczywamy i….znowu tańczymy

i szalejemy, po prostu bawimy się na całego.

Stawiamy na wszechstronny rozwój dziecka w zgodzie
z jego indywidualnymi potrzebami.

W naszym 400 m2 żłobku Dzieci mają do dyspozycji dwie sale, odrębne dwie sypialnie, gdzie mogą odpocząć
i zregenerować siły, salę gimnastyczną/salę doświadczeń sensorycznych oraz ogródek. Wkrótce powstanie sala małych artystów (bo przecież po ścianie maluje się najlepiej).

 

Zdrowie i bezpieczeństwo

W Zielonej Krainie opiekę nad dziećmi sprawują osoby
z przygotowaniem pedagogicznym, psychologicznym, kwalifikowane opiekunki dziecięce, pielęgniarka oraz fizjoterapeutka. Zapewniamy okresową opiekę psychologa, logopedy oraz okresowe badania przesiewowe.


W salach i pomieszczeniach sanitarnych zapewnione jest odpowiednie zaplecze dydaktyczne i higieniczne posiadające wymagane certyfikaty i atesty.


Sale wyposażone są w oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji i ozonacji.


Żłobek posiada pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej i wpisany jest do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych m.st. Warszawy

Każde Dziecko posiada ubezpieczenie NNW.

Ręka dziecka
bottom of page