Program

Zabawa i kreatywność

Sztuka

W każdym tygodniu dzieci mają szansę wyrażania samych siebie poprzez zajęcia plastyczne, techniczne, sensoryczne. Wykorzystujemy różne formy, materiały, struktury, kolory, by jak najbardziej pobudzić twórczą stronę naszych Zielonoludków.

Muzyka

Muzyka towarzyszy nam każdego dnia i przez cały dzień. Śpiewamy, tańczymy, słuchamy, naśladujemy dźwięki. Od rytmicznych elementów po klasyczne melodie i pieśni.

Aktywność

Ruch to nasz atrybut. W sali gimnastycznej Dzieci mają możliwość ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz kompensacyjnych, na zajęciach rytmicznych i muzycznych wyrażania swojej ekspresji, a zajęcia językowe wplecione są w rytm naszej codzienności.

Języki

W Zielonej Krainie Dzieci mają możliwość obcowania z językiem Angielskim i Francuskim w ramach przedpołudnia z lektorami.

Warsztaty

Nasze ulubione cykliczne warsztaty to oczywiście Sensoplastyka i Kuchcikowo. Do tych zajęć używamy naturalnych przedmiotów i składników. Świat - to warsztaty, które wprowadzają nasze Zielonoludki w różnorodność kulturową, etniczną językową. Słuchamy muzyki regionalnej, poznajemy nowe smaki.

Ogródek

Pogoda nam nie straszna. Jesienią zbieramy liście do naszych prac plastycznych, urządzamy wyścigi samochodowe, zimą karmimy ptaki i lepimy bałwany, wiosną sadzimy rośliny i pielęgnujemy je, latem zbieramy jabłka, gruszki i wiśnie. Ponadto urządzamy nasze ogródkowe domki, bujamy się na huśtawce, zjeżdżamy na zjeżdżalni, budujemy zamki z piasku, po prostu bawimy się na całego.

© 2020 by Zielona Kraina. 

  • White Facebook Icon